Ženy: 6 vecí, ktoré by ste nikdy nemali robiť v posilňovni

1. Rozprávať

Čas v telocvični je určený na tréning a nie na sociálne vykecávanie s kámoškami. Pozdraviť priateľov, alebo spolucvičiacich je v poriadku, ale vykecávať sa 20 minút s okolo stojacími kámoškami, v najhoršom prípade s kámoškami čo sedia na strojoch a nepoužívajú ich, tak to nie. Ak si všimnete že sa na vás zle pozerajú, je to pravdepodobne preto, že iba tliachate a zaberáte priestor potrebný na cvičenie, poprípade preto, že zaberáte stroje, ktoré by iní radi použili na cvičenie a nie na sedenie a vykecávanie. Preto sú všetci naozaj, ale naozaj dosť naštvaní. Preto si na rozhovory vyberte iné miesto, ale nie posilňovňu.

2. Byť „stopár“

Je jedna vec mať tréningového partnera a rozprávať sa s ním medzi sériami, a je úplne iná vec keď stále nasledujete svojho priateľa (manžela) po celý čas čo ste v posilňovni. Nikdy sa od neho neodtrhnete a v podstate netrénujete, zatiaľ čo on sám sa snaží cvičiť. Verte že sa necíti dobre, pokiaľ ho budete stále pri jeho tréningu prerušovať. Nehovorím že je nutné, alebo že by ste ho mali úplne ignorovať (alebo priateľov, poprípade iného chlapa ktorý sa vám páči), ale je potrebné si uvedomiť, že mu prerušujete tréning, a úprimne, strácate aj svoj vlastný čas behaním okolo neho a nie vlastným cvičením.

3. Starať sa o svoj vzhľad

Vieme, že ženy chcú vyzerať dobre a byť pekné. Ale dámy, ste v posilňovni na to aby ste trénovali. Čo si sakra myslíte, na koho potrebujete spraviť dojem, keď ste v posilňovni ? Vidím dievčatá pretŕčajúce sa s perfektne upravenými vlasmi a make-upom, ktoré medzi každou sériou chodia k zrkadlu a kontrolujú či je všetko v poriadku a neporušené. Alebo baby, ktoré cvičia bicepsy s 2,5 kg jednoručkou tesne pred zrkadlom, potom sa obrátia bokom, vytrčia zadok ako sa len dá, a voľnú ruku používajú na upravenie svojich vlasov. A samozrejme pokukujú okolo seba, či si ich všimol nejaký chlap. Prestaňte s týmito nezmyslami! Nikto vás nebude brať vážne, keď sa budete pred zrkadlom pýšiť ako páv. A hádajte čo – naozaj nikoho nezaujíma čo pred tým zrkadlom robíte. Tak prestaňte strategicky vymýšľať rôzne pózy pred zrkadlom, pokiaľ chlapi vykonávajú cviky, v nádeji že niektorí z nich si vás všimne prehodí s vami nejakú poznámku. To sa nikdy nestane.

4. Posadnutosť kardio cvikmi

Prosím, nechoďte do posilňovne len tráviť hodiny času na bežiacom páse, eliptickom trenažéry alebo akomkoľvek inom kardio zariadení s domnienkou že je to legitímne cvičenie. Nie, to nie je. Je to strata času a energie, a čo je dôležitejšie, nedosiahne výsledky, aké by ste na svojom tele očakávali. Postupom času, čím viac robíte kardio, tým viac ho budete musieť urobiť, aby ste videli rovnaké výsledky. Nehovoriac o tom, že robiť hodiny kardio je proste nuda. Naučte sa cvičiť múdrejšie. Buďte odvážna a dvíhajte závažia. Priala by som si, aby každá žena pridávala silový tréning k jej tréningovej rutine. Nehovorím že budete musieť dvíhať masívne váhy, ale jednoducho netrávte tam každý deň prechádzkou nikam na bežeckom páse. Ak chcete robiť kardio, zvážte intervalový tréning s vysokou intenzitou (HIIT). HIIT zvýši vašu tepovú frekvenciu a spaľovanie tukov za polovičný čas.
A čo sa týka tej idiotsky mylnej predstavy, že ženy, ktoré dvíhajú závažia , budú vyzerať ako objemný frajer ... tak to prestaňte používať ako výhovorku, aby ste mohli robiť kardio. Trénujem môj zadok a mám neuveriteľných 55 kilo. Objemné ? Myslím si že nie. Lekcia ktorú ste sa tu naučili ? Stačí povedať NIE nekonečným hodinám kardio.

5. Nevhodné oblečenie

To platí pre všetky ženy, od mladých dievčat až po staré dámy. Nechápte ma zle, nosím na sebe roztomilé fitness oblečenie. Môj názor však je, že by ste mali sebe aj ostatným v posilňovni urobiť láskavosť a vhodne sa obliekli. Nikto vás nemusí vidieť, ako tam polonahá poskakujete, a to hlavne ak máte na tele viac tuku, alebo proste niečo, čo by nemalo byť vystavené. Ak tieto časti nie sú zakryté, alebo si môžete povedať že „vytekajú“, rýchlo ich zakryte. Ak si myslíte, že je niečo na vás príliš tesné, nenoste to, alebo aspoň nie na verejnosti. Videla som staršie ženy, ktoré na svoj vek vyzerajú dobre, ale to nie je dôvod, prečo chodiť v malej športovej podprsenke a krátkych šortkách z ktorých trčí polovica zadku. Je to určite rozptýlenie pre chlapov vo vašej posilňovni, ale nie z toho dôvodu, z ktorého si myslíte vy. Nemyslia si pri pohľade na teba že „Wow, vyzerá super“. Verte mi.

6. Jednať ako by si vlastnila telocvičňu, keď nevieš nič o správnej forme

Ak vidíte niekoho, kto robí zaujímavé cvičenie a chcete ho sami vyskúšať, tak vám tlieskam za to, že máte motiváciu a túžbu skúsiť niečo nové a zlepšiť váš tréning. Väčšina žien, ktoré vidím v posilňovni žijú na kardio strojoch, takže kedykoľvek vidím niekoho upustiť od kardio strojov, že chce vyskúšať posilňovacie stroje alebo činky, to ma robí šťastnou. Avšak nepredpokladajte že robíte cvičenie správne, len kvôli tomu, že ste sledovali niekoho iného, ako robí niekoľko sérií. Nebojte sa ho opýtať, ako by ste mali správne cvičiť daný cvik, s akou váhou by ste mali začať, atď. Je to len k vášmu prospechu, ako začať robiť veci správne. Takisto zlepšite svoj prístup k cvičeniu.
Na druhý deň tam bola žena, ktorá nemala potuchy čo robí, chodila od stroja k stroju s tréningovým plánom na papieri od jedného z trénerov. Akurát som ležala na stroji na zakopávanie nôh a bola som tak v polovici druhej série, keď som si všimla ako stojí vedľa mňa. Namiesto toho, aby sa spýtala, či môže cvičiť, alebo mi niečo povedala, len tak tam stála a pozerala na mňa a popri tom netrpezlivo dupkala nohou. Naozaj pani?
Nesprávajte sa takto, len preto, že vám niekto ukázal, ako používať niektoré stroje.

Autor zdroja: Laura Jeanne

10.3.2014

DISKUSIA:

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý.